• Najnowsze wpisy

 • Najnowsze komentarze

 • Kategorie

 • Tagi

 • Lapisowanie,lakierowanie,lakowanie co to takiego?

  W stomatologii funkcjonują 3 podobnie brzmiące zabiegi  kubus

  Brzmią podobnie, ale w praktyce są zupełnie różne…

  LAPISOWANIE-inaczej impregnacja(zatrzymanie próchnicy) Zabiegowi poddaje się dzieci między 1, a 3 rokiem życia z szybko postępującym procesem próchnicowym. Środki, które używa się do przeprowadzenia zabiegu to np. azotan srebra w 50% roztworze. Maluje się zęby mleczne od kła do kła, a następnie zwilża strącalnikiem, który pozwoli wytrącić metaliczne srebro oraz jego związki hamujące próchnicę wczesną. Zabieg powtarza się trzykrotnie podczas tej samej wizyty, a następnie podczas kilku kolejnych wizyt w odstępach 7 lub 10 dniowych. Po upływie kilku miesięcy powtarzamy zabieg.

  lapis

   

  LAKIEROWANIE-( sposób FLUORYZACJI) po oczyszczeniu mechanicznym powierzchni zęba z osadów, przemyciu, odtłuszczeniu, oraz osuszeniu ”malujemy” wszystkie zęby (mleczne i stałe) lakierem bogatym w związki fluoru. Zabieg powtarza się co 6 miesięcy.Można go przeprowadzać za pomocą pianek, żeli w zależności jaki środek używany jest w gabinecie. Po zabiegu 1h nie wolno jeść i pić.

  LAKIER

  LAKOWANIE-dotyczy bruzd trzonowców-szczególnie *szóstek, które wyrzynają się często jako pierwsze zęby stałe. Zabieg polega na zalewaniu głębokich bruzd specjalnym materiałem światłoutwardzalnym. Bruzdy zostały uprzednio oczyszczone i wytrawione 37% kwasem ortofosforowym.

  lakowanie

   

   

  Brak komentarzy

  Dodaj komentarz